,,Święto pieczonego ziemniaka’’ – u Króliczków

Święto ziemniakaDzisiejszy dzień dla naszych przedszkolaków był dniem pełnym wrażeń. Najwięcej emocji przeżywały jednak dzieci, które w tym roku pierwszy raz przekroczyły próg naszego przedszkola. Naszej grupie miejsce zabawy  zapewnili Państwo Tarasek, rodzice dziewczynki uczęszczającej do II oddziału przedszkola.

Po krótkim spacerku dotarliśmy do miejsca gdzie czekało na nas płonące ognisko, do którego wrzuciliśmy przyniesione przez przedszkolaków ziemniaczki. Obok ogniska stał grill, na którym smażyły się kiełbaskami oraz stół z różnymi smakołykami przygotowany przez panią Małgorzatę Tarasek. Dzieci zajęły dogodne miejsca na ławeczkach przygotowanych specjalnie dla nich i tak rozpoczęliśmy wspólną zabawę. Pani Agnieszka Rola powiesiła na słupie olbrzymi plakat, na którym namalowany był ziemniak. Zabawa polegała na tym, żeby go przyozdobić z racji jego święta. Maluszki przybijały na nim różnorodne i różnokolorowe pieczątki przygotowane wcześniej przez nauczycielki. Pani Tarasek przygotowała również zabawki dla chłopców i dla dziewczynek, z których dzieci były wyraźnie zadowolone. Emocji było sporo! Największe wrażenie na dzieciach zrobiły  jelenie „Daniele” – hodowane przez sąsiadów Państwa Tarasek. Dzieci wiedziały, że nie wolno ich płoszyć i hałasować bo mogły by uciec. Zainteresowanie dziką zwierzyna nie miało końca…ale…zgłodnieliśmy troszkę więc udaliśmy się na ławeczki gdzie czekał nas posiłek-pieczone ziemniaczki, kiełbaski oraz cieplutka herbatka. Żaden inny ziemniak nie zastąpi smaku tego z ogniska :) Dodatkową atrakcją była ostryga przyniesiona przez panią Tarasek, dzieci z ciekawością oglądały co to jest. Po poczęstunku czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka – trampolina, na której maluszki skakały pod opieką nauczycielek. Warto dodać, że dzieci bawiły się również z małymi kotkami Państwa Tarasek.
Ten wspaniały, ciepły, jesienny dzień zakończyły wspólne zabawy w przedszkolu. Wycieczka stworzyła doskonałą okazję do wzajemnego, bliższego poznania się dzieci oraz wymiany doświadczeń. Jak się okazało integracja jest potrzebna. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Państwa Ruchałów oraz Państwa Tarasek, którzy zapewnili nam moc atrakcji i dostarczyli dawkę wspaniałej, beztroskiej zabawy. Dzień ten był wyjątkowy i niezapomniany dla naszych małych podopiecznych. Przekonajcie się sami oglądając naszą galerię zdjęć.

Opisała: mgr Justyna Kluska