Wizyta św. Mikołaja

Wizyta św. Mikołaja6 grudnia już od rana dzieci nasłuchiwały, czy nie widać reniferów ciągnących czarodziejskie sanie i czy nie słychać dźwięku dzwonka Św. Mikołaja. Na tego Gościa, w ten wyjątkowy grudniowy dzień, czekaliśmy wszyscy.

Tegoroczna aura zasiała w serduszka przedszkolaków niepokój i pytania: czy Mikołaj dotrze do naszego przedszkola? Czy mu się to uda? Ale brak białego puchu nie zmylił Mikołaja, który zjawił się w przedszkolu. Na buźkach dzieci pojawił się szeroki uśmiech, a w sali zapanowała wyjątkowa atmosfera. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, zadawał im różne pytania m. in.: „Czy były grzeczne?”. Nie zapomniał również o prezentach dla każdego dziecka, bo przecież małe dziecięce psoty zawsze można wybaczyć. Przedszkolaki obiecały jednak, że postarają się zachowywać grzecznie w przedszkolu i w domu. Nie tylko Mikołaj miał dla dzieci prezenty, także maluszki przygotowały niespodziankę dla Świętego. A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długi czas widać było uśmiech i zadowolenie. Szkoda tylko, ze ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku.

WITAJ ŚW. MIKOŁAJU !
Witamy serdecznie Ciebie Mikołaju

przybyłeś dziś do nas z dalekiego kraju

Jeszcze wiele osób na Ciebie dziś czeka

szkoda, że tak prędko nam ten czas ucieka.

Teraz wszyscy razem dla Ciebie śpiewamy

i nasze serduszka w darze Ci składamy!