Wigilia 2011

Wigilia 2011We czwartek 22 grudnia w naszym przedszkolu było szczególnie radośnie. Nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. Dzieci wraz z nauczycielami zebrały się w jednej sali. Przedszkolaki przez ostatnie tygodnie wraz ze Panią mgr Agnieszką Semla, przygotowywały świąteczną niespodziankę.

Maluszki w przepięknych strojach recytowały wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy i pastorałki. Dzięki ich występowi mogliśmy odczuć, że Pan Jezus przychodzi do wszystkich, obdarzając nas swoją Maleńką Miłością. Następnie Pani Dyrektor Agata Skowron, jako gospodarz powitała wszystkich bardzo serdecznie i skierowała do dzieci kilka słów na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Później dzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie nawzajem szczęścia, zdrowia oraz wszelkiej pomyślności. Tradycją stało się zadość, że po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedli do stołów, na których nie brakowało świątecznych przysmaków. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania. Mamy nadzieję, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji.