Śliwkowe Szkoły

Śliwkowe Szkoły” width=W piątek, 18 maja 2018 r. w ramach projektu „Śliwkowe Szkoły” - którego sponsorem i pomysłodawcą było Stowarzyszenie na Śliwkowym Szlaku, Przedszkole w Korzennej zorganizowało wydarzenie, podczas którego przeprowadzony został wykład w formie filmu edukacyjnego na temat Obszaru Śliwkowego Szlaku oraz sadownictwa na jego terenie, w szczególności sadzenia różnych gatunków śliw, który przeprowadziła Pani Ewa Januszkiewicz ze Szkoły w Janczowej.

Po wprowadzeniu ogłoszony został konkurs kulinarny „Śliwkowe kulinaria dla dzieci”, podczas którego dzieci wraz z rodzicami przygotowywali desery i potrawy uwzględniając śliwkę, jako jeden z głównych składników z naszego regionu. Przygotowane potrawy i desery zostały uwiecznione na fotografiach, po czym uczestnicy przystąpili do degustacji. Ponadto dzieci wykonały własnoręcznie, dowolną techniką, pracę plastyczną głównego składnika, którym była śliwka z naszego regionu. Wyłoniono zwycięzców najsmaczniejszego i najładniejszego deseru i nagrodzono obie grupy oraz wszystkich uczestników tego projektu. Wykonano również pamiątkowe zdjęcia, które zostaną umieszczone w pamiątkowym albumie, a część fotografii ozdobi nasze przedszkole.

Podsumowanie całego projektu nastąpi 21 czerwca 2018 r., w którym wezmą udział przedstawiciele Stowarzyszenia na Śliwkowym Szlaku oraz zaproszeni goście. 
Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane i sfinansowane przez Stowarzyszenie
 „Na Śliwkowym Szlaku”.

Galeria zdjęć: zobacz