Przedszkole świętuje 100 - lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Leśne Duszki 100 lat odzyskania Niepodległości

Dnia 9 listopada włączyliśmy się w uczczenie obchodów 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W galowych strojach, w postawie na baczność z kokardami narodowymi na piersiach, dumnie przystąpiliśmy do apelu i odśpiewaliśmy hymn narodowy. Następnie dzieci wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez panią Klaudię Konicką, dzięki którym budowały tożsamość i wspólnotę narodową.

Zainteresowanie dziejami Polski i Polaków kwitło na twarzach dzieci, w atrakcyjny sposób zapoznały się z polskimi symbolami narodowymi, podróżowały po Polsce w rytm piosenki oraz wykonały prace plastyczne: polskie flagi oraz kwiaty biało - czerwone. Przedszkolaki od początku roku szkolnego poprzez udział w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, spacerach, zajęciach edukacyjnych poznają pojęcia i wydarzenia związane z polską historią, poczuciem tożsamości narodowej i wolności.

Galeria zdjęć: zobacz