Spotkanie z Panami Policjantami

Spotkanie z Panami Policjantami

Dnia 5 czerwca 2019r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Posterunku Policji w Korzennej. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu, w domu oraz podczas zbliżających się wakacji. Panowie policjanci, w formie praktycznej, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.

Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Ogromne zainteresowanie wzbudził samochód policyjny, umundurowanie oraz wyposażenie policjantów. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panom policjantom podziękowanie.

Galeria zdjęć: zobacz