Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem 23 października (środa) najważniejszym wydarzeniem dnia w naszym przedszkolu była wizyta pana policjanta st. sierż. Janusza Rzemińskiego z Posterunku Policji w Korzennej.

Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Funkcjonariusz rozmawiał z przedszkolakami o właściwych zachowaniach - przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jednię oraz jak reagować, gdy zaczepi nas obca osoba. Policjant zwrócił również uwagę na korzyści płynące z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Nasz gość opowiedział również o służbie w Policji, gdyż dzieci zadawały mu mnóstwo pytań na ten temat.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z policjantem, a w sytuacji zagrożenia ufnie zwróci się do niego o pomoc. Pod koniec wizyty, dzieci wręczyły swojemu gościowi dyplom oraz medal w podziękowaniu.

 

Galeria zdjęć: zobacz