Spektakle teatralne w naszym Przedszkolu

Teatrzyk

W piątek, dn. 9 marca 2012 roku odwiedzili nas wyjątkowi aktorzy. Teatrzyk kukiełkowy pt. „Czerwony Kapturek” przygotowali dla nas uczniowie z 6 klasy Szkoły Podstawowej w Korzennej przy asyście pani mgr Iwony Anny Domańskiej - nauczycielki religii.

 

Teatrzyk pozwolił poczuć się przedszkolakom  jak w prawdziwej bajce. Taki też był cel młodych aktorów, którzy wcielili się w swoje role:

Czerwony Kapturek - Agnieszka Śpiewak
Zły Wilk - Iga Pietrucha
Babcia - Aneta Gargula
Pan Leśniczy - Marlena Szołdra

Widzowie byli zachwyceni aktorską grą swoich starszych kolegów i koleżanek. Drobna opłata za bilety wstępu na przedstawienie w wysokości: 0,50 zł przeznaczona została na cel charytatywny „Caritas Polska”. Niektórzy rodzice dobrowolnie przeznaczyli na ten cel większą sumę pieniędzy. Przedstawienie bardzo spodobało się publiczności, aktorzy otrzymali gromkie brawa. Z kolei dnia 15 marca 2012 roku do naszego przedszkola przyjechał Teatr „KRASNOLUD” z Krakowa i przedstawił nam bajkę pt. „ Baśniowe Urodziny”. Spektakl przedstawiał zbuntowanego chłopca, który podczas swoich urodzin spotkał postacie baśniowe: Czerwonego Kapturka, Pinokio, Kopciuszka i Królową Baśni. Spektakl był bardzo pouczający, pokazał dzieciom świat w uproszczonej wersji, gdzie istnieje wyraźny podział na dobro i zło, i to zło zawsze zostaje ukarane, a dobro zwycięża. Dzięki takim teatrzykom dzieci uczą się rozróżniania i rozumienia zachowań ludzkich.