„Strażacy w Przedszkolu”

Przegląd kolędniczy 2012

Dnia 18 czerwca 2012 roku do naszego przedszkola przybyli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnejw Jasiennej i Janczowej: Pan Dariusz Szewczyk i Pan Artur Nowak. W spotkaniu ze strażakami wzięły udział dzieci z obu grup. Z zaciekawieniem wysłuchały opowieści o pracy strażaków.

Okazało się, że bez problemu wielu naszych przedszkolaków rozpoznało numer alarmowy do Straży Pożarnej. Dzieci z ogromną radością podziwiały wóz strażacki oraz jego wyposażenie: pan strażak pozwolił nawet chętnym dzieciom usiąść w kabinie wozu strażackiego. Niektórzy chłopcy nie chcieli opuścić tego miejsca, a uśmiech na twarzy towarzyszył im cały czas. Następnie wszyscy zgromadziliśmy się w sali przedszkolnej, aby obejrzeć film edukacyjny ukazujący prawidłowe zachowania podczas pożaru. Wizyta strażaków przebiegała w miłej atmosferze, dzieci  z chęcią rozmawiały z gośćmi i z ogromnym zaciekawieniem przymierzały hełm, kalosze, rękawice oraz maskę tlenową. Zabawom i harcom nie było końca.
Na zakończenie spotkania Pani dyrektor – Agata Skowron wręczyła strażakom dyplom z podziękowaniami.

Galeria zdjęć: zobacz