Wycieczka do wioski indiańskiej

Wioska indiańska

28 czerwca 2012 roku odbyła się kolejna wycieczka przedszkolaków. O godzinie 7:30 w przedszkolu jeszcze nigdy nie było tak głośno! Pomimo deszczowych chmur na buziach dzieci gościł pogodny uśmiech.

Powodem tego zadowolenia była wycieczka do „Wioski Indiańskiej” w miejscowości Zalasowa. Na początku spotkania gospodarze wioski – wódz i szaman opowiedzieli o tradycjach Indian Ameryki Północnej, zaprezentowali stroje, naczynia oraz broń. Każdy z uczestników mógł sprawdzić się w celności strzelania z łuku. Było wiele zabaw sprawnościowych, np.: chodzenie po ruchomej belce, przechodzenie po łańcuchach, czy huśtanie się na wysoko uczepionej linie. Można było również wymalować twarz w różne wzory. Chłopcy upodobali sobie pająki, węże i barwy narodowe a dziewczęta serduszka, kwiaty i motylki. Próbowano również  swoich sił na strzelnicy oraz w walce na równi szejeńskiej. Wielką atrakcją było łowienie rybek na haczyk. Wiele śmiechu wzbudziły indiańskie tańce, dzieci z zaangażowaniem brały w nich udział. Program obejmował następujące gry i zabawy przygotowane specjalnie dla przedszkoli:

• zwiedzanie wioski z przewodnikiem,
  • strzelanie z łuku,
  • strzelanie z dmuchawki,
  • rzuty włócznią,
  • rzut na bizonie rogi,
  • indiański tor przeszkód,
  • wyścigi węży,
  • indiański połów ryb,
  • naukę indiańskiego tańca,
  • malowanie twarzy,
  • indiański sklepik z pamiątkami..