Oferta edukacyjna Przedszkola w Korzennej

• wychowanie przedszkolne
  • język angielski 2x w tygodniu po 30 min.
  • zajęcia muzyczno-ruchowe.
  • zajęcia logopedyczne 2x w tygodniu
  • religia 2x w  tygodniu
  • atrakcje kulturalno-rozrywkowe (m.in. spotkania z iluzjonistą, spotkania z teatrem, warsztaty z budowy i animacji kukiełek, gry i zabawy dydaktyczne, zorganizowanie pikniku o charakterze rekreacyjno-sportowym, wyjścia do kina, spotkania z czarodziejem oraz innymi bajkowymi postaciami)
  • wycieczki, które dostarczają nowych doświadczeń, wzbudzają ciekawość poznawczą dzieci,
  • spotkania i porady ze specjalistami dla rodziców

Naszym atutem są występy i uroczystości z udziałem dzieci:

• Uroczyste rozpoczęcie roku przedszkolnego- powitanie nowych dzieci w przedszkolu
  • Pasowanie na przedszkolaka
  • „Dzień Babci i Dziadka”
  • Przegląd kolędniczy
  • „Dzień Rodziny”
  • Pożegnanie przedszkola przez dzieci 5 i 6-letnie - uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.
  • ponadto nasz program to udziały w licznych uroczystościach (Święto Pieczonego Ziemniaka, Zabawa Andrzejkowa, Mikołajki, Wigilia, Bal Karnawałowy, Pierwszy Dzień Wiosny)

Nasze Przedszkole:

• daje gwarancję na bezpieczny, wszechstronny rozwój oraz uśmiech na twarzy każdego maluszka, poprzez wspólną zabawę, naukę oraz pracę dzieci
  • dba aby dzieci znały swoje prawa i obowiązki oraz dbamy o przestrzeganie ich
  • pomaga przedszkolakom w rozwijaniu własnych możliwości twórczych
  • dostosowuje metody pracy do możliwości dzieci, a tematykę do ich zainteresowań

„Dobry wychowawca, który nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje – przeżyje wraz z dziećmi wiele natchnionych chwil”.