Spotkanie z pisarką Edytą Zarębską

Edyta Zarembska

26 września 2012 roku dzieci wraz z opiekunami powędrowały do Społeczno – Kulturalnego Centrum w Korzennej aby uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Panią Edytą Zarębską, bajkopisarką i ilustratorką książek. Pisarka tworzy swe utwory z myślą o najmłodszych czytelnikach.

.

To właśnie do nich adresowane są: „Opowieści Babci Gruni”, „Antek i stara jabłonka” oraz „Zosia i fiołkowy kapelusz”. Podczas spotkania wysłuchaliśmy opowieści o marzeniach małej dziewczynki, która bardzo pragnęła zostać pisarką. Marzenie Pani Edyty się spełniło.

W spotkaniu uczestniczył również mąż pisarki, Pan Robert Zarębski, który skomponował muzykę do piosenki pt. „Mądra rzeka”. Wspólnie śpiewając i klaszcząc bawiliśmy się w rytmie słuchanej muzyki – dzieciom sprawiło to wiele radości. Duże ożywienie wśród zebranych wywołały kalambury. Rysunki do nich wykonywała sama pisarka, a piękny, żółty ślimak z autografem Pani Edyty Zarębskiej został w bibliotece w Korzennej na pamiątkę tego miłego spotkania. Na zakończenie dzieci dotykały małego niebieskiego aniołka, który spełnia marzenia. Życzymy naszym przedszkolakom, aby wszystkie ich marzenia się spełniły.

Galeria zdjęć: zobacz