Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka

Święto Pieczonego Ziemniaka jest wspaniałą okazją dla zapoznania dzieci z tradycją sadzenia i zbierania ziemniaków. W taki sposób dzieci mogą dowiedzieć się jaki wpływ na życie naszych przodków miały prace na roli. Pomimo zachmurzonego nieba obie grupy wyruszyły na ognisko do Państwa Szczecinów i Państwa Kempów.

To dzięki gościnności tych rodzin mieliśmy okazję spróbować smaku upieczonych w ognisku ziemniaków, kiełbasek pieczonych na patyku oraz innych smakołyków. Dzięki życzliwości Pana Tadeusza Michalika i Pani Katarzyny Garguli dzieci miały dodatkową atrakcję - przejazd na kucyku. Odważnych nie brakowało i prawie każdy kłusował na koniku.

Święto Pieczonego Ziemniaka dostarczyło nam wielu pozytywnych emocji i satysfakcji. Serdeczne podziękowania kierujemy do gospodarzy oraz wszystkich osób, które uczyniły, że ten dzień był wyjątkowy.  

Galeria zdjęć: zobacz