I oddział - Tygryski

TygryskiTygryski to dzieci 3-4 letnie, kilkoro z nich uczęszcza pierwszy rok do przedszkola ale są bardzo zaradne. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci uczą się współdziałania w grupie, radzenia sobie w różnych sytuacjach, a otaczający świat w sposób zabawowy starają im się przybliżać panie: wychowawca grupy Pani Klaudia Konicka, Pani Agnieszka Semla oraz Pani Anna Domańska i Agnieszka Turska To właśnie one dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa, przytulają, gdy są smutne, pomagają w trudnościach jakie napotykają w przedszkolu oraz przygotowują je do podjęcia nauki w szkole podstawowej. W opiece nad dziećmi nauczycielkom pomaga pani, która również dba o dobre samopoczucie przedszkolaków jest nią Pani Stanisława Kulpa. Dzieci słuchają bajek opowiadanych i czytanych przez nauczycielki, uczą się śpiewać, tańczyć i wspólnie bawić. Zajęcia muzyczno-ruchowe grupie w Tygrysków prowadzi Pani Klaudia Konicka, która uczy dzieci piosenek, wprowadza elementy tańca, ćwiczy u dzieci poczucie rytmu, dynamiki, rozróżniania dźwięków. Nad prawidłowym rozwojem mowy dzieci czuwa logopeda, Pani Agnieszka Semla. Zajęcia z języka angielskiego prowadzi Pani Agnieszka Turska.

 

Piosenka Tygrysków

„Hop sa sa, hop sa sa

Kto wysoko skacze? – Ja!

Raz u góry, raz na dole

Tu jest nasze przedszkole :)

Jest radośnie i wesoło

Tygryski! chodźmy zróbmy wielkie koło”